Alex Cverna: Jsem český Tyson, mám nejtvrdší úder v republice

Alex Cverna: Jsem český Tyson, mám nejtvrdší úder v republice

Promotéři organizací RFA a IAF spojili síly, aby společně uspořádali atraktivní turnaj. Na kartě najdete hned tři titulové zápasy, o jeden z nich se postarají Alexander Cverna a Yevhenii Orlov, kteří se pod záštitou IAF porvou o post šampiona těžké váhy.

Oba si již vyměnili pár názorů na nedávné tiskové konferenci. Cverna se v první řadě chytil zajímavého návrhu. Ačkoli se jedná o duel pod pravidly MMA, Orlov nabídl, že by mohli vynechat boj na zemi, kde by paradoxně mohl tahat za delší konec provazu. „Řekl, že se se mnou popere v postoji, tak ho beru za slovo. Snad lidem ukážeme, že to oba umíme. Řekl, že nebudou žádné takedowny, s tím určitě nemám problém,” řekl a dodal, že spoléhá na jeho slovo.Cverna ovšem bude mít pořádně napilno. Pouhé dva týdny před zápasem s Orlovem se totiž objeví na turnaji organizace Hexagone MMA, kde s ním poměří síly Prince Aounallah, někdejší soupeř Karlose Vémoly. Orlov z této „rozcvičky” pochopitelně není příliš nadšený. „Vím, že máš zápas v Holandsku.” obořil se na rivala. „Jsi blázen, nebo co? Pak řekneš, že máš zranění a nenastoupíš,” vyjádřil své obavy z toho, že se na zápas možná připravuje zbytečně.

„Je to možné,” odpověděl klidný Cverna. „Všechno se může stát. Může se stát, že mě kousne do palce, ukousne mi nehet, cokoli,” zavtipkoval. Promotér Boris Marhanský nicméně naznačil, že by se v takovém případě zajistil náhradník, o zápas tedy nikdo nepřijde.Orlov následně zmínil, že největší soupeřova slabina bude pravděpodobně fyzička. Cverna nicméně nesouhlasil. „Fyzičku trénuju dvakrát až třikrát denně. Sám před sebou mám respekt, co s fýzou dokážu dělat, kolik toho dokážu utáhnout. Kdybych chtěl svaly, trénuju silově, ale já je nepotřebuju, protože jsou ve mně, v mé hlavě. Má síla je v úderu.” ...

CELÝ ČLÁNEK