Attila Végh promluvil o roli promotéra Fabriq MMA, jak má nastavenou spolupráci s Oktagonem?

Attila Végh promluvil o roli promotéra Fabriq MMA, jak má nastavenou spolupráci s Oktagonem?

Attila Végh v sobotu uvede první turnaj organizace Fabriq MMA. A jelikož těží ze spolupráce s obřím Oktagonem, může nabídnout kartu plnou známých tváří domácí scény.

“Na československé scéně je hodně amatérských MMA zápasníků, kteří nemají možnost zápasit. Každý by chtěl bojovat v Oktagonu, ale není možné, aby se tam všichni dostali. Takže jsme vymysleli, že uděláme organizaci pro dobré amatéry,” vysvětlil Attila Végh v rozhovoru pro Refresher. Základní pilíře Fabriq MMA jsou jasné – nabídnout prostor talentovaným amatérům a také ostříleným zápasníkům, kteří již bojovali v Oktagonu, ale aktuálně tam nemají domluven další zápas.Na kartě prvního turnaje tím pádem figurují i známé osobnosti Oktagonu. Právě s promotéry největší domácí organizace Attila navázal úzkou spolupráci, aby mohl využít jejich bojovníky a dát jim šanci na akcích pod hlavičkou Fabriq MMA. “Fabriku jsme rozdělili tak, že polovina budou amatéři a polovina hvězdy, které jsou například v Oktagonu, profi zápasy.” Na sobotním turnaji se objeví například Gábor Boráros, Roman Paulus nebo Michal Plesník, o hlavní zápas se postarají Karol Ryšavý a Vladimír Lengál.

Dohoda ale funguje i obráceně. Pokud se bojovníci představí v dobrém světle a předvedou pěkné výkony, zvýší si šanci, že budou jednoho dne povoláni do Oktagonu. “Chlapcům, kteří u nás budou mít amatérské zápasy, zároveň umožníme cestu do Oktagonu nebo jiných organizací, pustíme je ven,” vysvětlil Attila. “Jsme takový most do světa nebo do Oktagonu.” Také “Fabrika” se však chystá na pomyslné vrcholy jednotlivých turnajů v podobě titulových bitev. “Určitě ano, no jasně. Každá organizace má nějaké šampiony, takže i tady bude cílem získat titul. Do roka chceme udělat čtyři až pět galavečerů, což je myslím dost.” Attila také naznačil, že by se chtěli podívat do měst, kam cirkus Oktagon běžně nejezdí. “Je to například Trnava, Nitra, Banská Bystrica, Trenčín.” Ačkoli by se mohlo zdát, že bude Fabriq MMA působit jen na Slovensku, Végh časem plánuje také výjezd do Čech. “Zápasníci, a to i ti amatérští, budou i z Česka. Chceme se soustředit hlavně na města, kde jsou sportovní haly zhruba do dvou tisíc lidí,” řekl a dodal, že by chtěli jednotlivé akce stavět na lokálních hvězdách a upoutat tak pozornost místních lidí ...

CELÝ ČLÁNEK