Beneil Dariush odmítá pasivně čekat na titulovou šanci a cílí na dva nebezpečné soupeře

Beneil Dariush odmítá pasivně čekat na titulovou šanci a cílí na dva nebezpečné soupeře

Osm vítězství v řadě, ale šance zabojovat o titul ne a ne přijít. Beneil Dariush na ni odmítá jen pasivně čekat a rád by poměřil síly s těmi nejlepšími. Na mušce má dva hodně nebezpečné soupeře a doufá, že jeden z nich kývne na souboj v březnu.

Beneil Dariush jede momentálně na vlně 8 vítězství v řadě a je na čtvrté příčce lehké váhy UFC (70 kg). Ze sportovního hlediska by tedy dávalo smysl, že by právě on jako další vyzval šampiona. Tím je v současnosti Islam Makhachev, který v říjnu sebral opasek Charlesu Oliveirovi, když ho ve druhém kole utáhl na arm triangl. Dagestánský bojovník díky tomu navíc udělal obrovský skok v rámci žebříčku pound-for-pound napříč všemi váhovými kategoriemi a katapultoval se na druhé místo. 

V cestě být absolutním králem UFC mu stojí šampion pérové váhy Alexander Volkanovski. S tím se utká již 12. února na UFC 284 v australském Perthu v bitvě o trůn lehké váhy. To je pro organizaci samozřejmě přitažlivější varianta, a tak Dariush zatím bohužel ostrouhal a zůstal bez soupeře.  ...

CELÝ ČLÁNEK