Do Ruska nejezdíme řešit vojenskou strategii, obhajuje Tomáš Deák své setrvání v organizaci ACA

Do Ruska nejezdíme řešit vojenskou strategii, obhajuje Tomáš Deák své setrvání v organizaci ACA

Tomáš Deák podepsal s organizací ACA kontrakt na další čtyři zápasy. Do Ruska jezdí kvůli penězům a atraktivním soupeřům, politickou situaci neřeší, ale přiznal, že se tam necítí dobře.

Zatímco většina domácích bojovníků by nejraději zamířila do UFC, které je i nadále skloňováno jako liga mistrů v MMA, někteří zápasníci dali přednost jiným organizacím. Třeba takový Tomáš Deák trápí soupeře v ACA, kde si od roku 2020 připsal dvě výhry a dvě porážky. Mohl se přitom dostat i do UFC. Jak prozradil v podcastu Max MMA, nabídka přišla ze strany chorvatského manažera. Moc se mu ale nezamlouvala. “Nabídl mi peníze, které byly směšné oproti tomu, co jsem měl třeba ve Fight Nights Global, nebo dokonce i v Oktagonu. Tak jsem to odmítl.”Zato v ACA je situace zcela opačná, na odměny si tamní zápasníci stěžovat rozhodně nemohou, což opakovaně potvrdil také Michal Martínek. “Černovous” však kvůli válce na Ukrajině zvedl kotvy, jelikož mu přišlo správné ruskou organizaci opustit. Tomáš Deák naopak zůstal, politickou situaci dává stranou. “Jasně, že tam zůstávám. Když se soupeřem přijedeme na zápas, tak nevíme, co se kolem děje, nezajímáme se o to. Do Ruska nejezdíme řešit vojenskou strategii nebo něco podobného, ani tam nejdu s tím, že bych jim řekl, že to uznávám, nebo neuznávám. Prostě to neřeším.”

Deák zůstává právě kvůli nadstandardním finančním podmínkám, na které by jinde nedosáhl. Zápasením se totiž živí, nechce tedy přijít o stabilní zdroj příjmů “Dostaneme výplatu, ze které živíme své rodiny. Už jsem to říkal – jestli se někomu nelíbí, že jezdím do Ruska, ať mi zaplatí, co mi platí tam, a já odtamtud odejdu. S tím nemám problém. Živí mě to, mám tam nejlepší podmínky, jaké mi kdo nabídl, a jsem tam spokojený.” Výplata navíc musí kompenzovat skutečnost, že Deák momentálně nemá žádné sponzory. “Všechno si musím platit z vlastní kapsy.” ...

CELÝ ČLÁNEK