Dovolenou si můžu odpustit, radši někomu pomůžu, říká šampion Kincl. Bonus za rychlé KO věnoval na dobrou věc

Dovolenou si můžu odpustit, radši někomu pomůžu, říká šampion Kincl. Bonus za rychlé KO věnoval na dobrou věc

Patrik Kincl vysvětlil, proč se rozhodl věnovat část bonusu za nejlepší výkon turnaje Oktagon 35 na dobrou věc. Šampion střední váhy odmítá, že by šlo o promyšlený marketingový tah.

Turnaj Oktagon 35 byl bohatý na velká překvapení, výjimkou nebyl ani Patrik Kincl, který se v titulové obhajobě zbytečně nezdržoval a Lohorého poslal k zemi za necelé dvě minuty. Tím to ale neskončilo, šampion znovu překvapil hned na pozápasové tiskové konferenci, kde se dozvěděl, že obdržel bonus za výkon večera. Oznámil ale, že polovinu odměny (1 000 eur) věnuje zatím neznámé matce samoživitelce, aby v těchto těžkých časech trochu pomohl. 

K tématu se vrátil ve svém posledním vysílání na Instagramu, kde si posteskl, že někteří lidé na gesto dobré vůle nahlíží jako na reklamní strategii. “Už jsem zaznamenal pár názorů na to, že s tím bonusem to byl z mé strany nějaký PR tah. Než to Ondra oznámil, tak jsem nevěděl, že ten bonus vyhraju. Jdu na tiskovku a vidím tam ty rozsekané borce, tak si říkám, že to musely být parádní zápasy, takže s bonusem jsem rozhodně nepočítal.” Bonus ale nakonec dostal. Následně vysvětlil, že se chtěl o radost jednoduše s někým podělit, udělat dobrý skutek. “Byl jsem šťastný a měl jsem prostě pocit, že bych to štěstí chtěl poslat dál. A to, že půlku věnuju nějaké matce samoživitelce, kterou už asi mám vybranou, to šlo čistě z toho. Doma se o tom se ženou bavíme, je to téma, které řešíme, protože sami vychováváme dceru, jsme na to dva a máme k tomu rodinu, která nám pomáhá, tak si nedokážu představit, když je na to někdo sám.”“Není to o tom, že bych měl peníze na rozhazování. Ten bonus by byl samozřejmě super, vzal bych holky někam ven na dovču, ale myslím si, že si to můžeme ještě odpustit a radši někomu pomoct.” Patrik také dodal, že si dobrý skutek sice mohl nechat pro sebe, čímž by se jednoduše vyhnul podezíravým komentářům, které mu berou vítr z plachet. Chtěl ale inspirovat ostatní. “Jasně, nemusel bych to říkat veřejně, ale na druhou stranu je to pěkná příležitost i pro ostatní. Nemyslím si, že by teď každý někoho hledal a dával mu půlku své výplaty, ale zamyslí se, že ve finále jsou tady lidé, kteří jsou na tom o dost hůř.” ...

CELÝ ČLÁNEK