Je potřeba víc cestovat. David Dvořák zkritizoval “pohodlné” bojovníky z domácí scény

Je potřeba víc cestovat. David Dvořák zkritizoval “pohodlné” bojovníky z domácí scény

Elitní český fighter působící v UFC je přesvědčen, že by někteří zápasníci během přípravy na své zápasy mohli udělat více.

David Dvořák patří mezi nejzkušenější tuzemské bojovníky, byť se mu v UFC poslední dobou příliš nedaří. Už jsou to ostatně celé čtyři roky od chvíle, kdy naposledy zápasil na české půdě, což je ve světě MMA poměrně dlouhá doba.

“Undertaker” v nedávném rozhovoru pro iSport uznal, že šla úroveň domácí scény nahoru, za což podle něj mohou především zkušení zápasníci ze zahraničí. Jmenovitě zmínil Joiltona Lutterbacha, Bojana Veličkoviće a Johna Hathawaye, ti na něj udělali velký dojem. Domácí zápasníci by však podle něj také občas měli vyrazit za hranice. “Tahají se sem takto kvalitní lidi, což posouvá naše české kluky. Ale u spousty z nich vidím, že vyjedou možná tak do Polska a to je všechno, protože je to pohodlné, blízko. Myslím si, že je potřeba víc cestovat.” Dvořák navštívil nespočet zahraničních gymů, krom zmíněného Polska zavítal například do Španělska, Thajska či Anglie, nejvíce zkušeností pochopitelně nasbíral ve Spojených státech, kam jezdí kvůli zápasům ...

CELÝ ČLÁNEK