Jsou to imbecilové! Petr Kníže ostře zkritizoval dva známé české MMA rozhodčí

Jsou to imbecilové! Petr Kníže ostře zkritizoval dva známé české MMA rozhodčí

Petr Kníže si o rozhodčích působících na domácí scéně nemyslí nic pěkného. V zápasech by podle něj měli rozhodovat bývalí zápasníci.

Organizace RFA zveřejnila první epizodu pořadu Real Card, který se soustředí na rozhovory s bojovníky. S Jakubem Kotkem si přišli popovídat Petr Kníže a Jozef Wittner, kteří se v listopadu postarají o hlavní zápas na turnaji v Košicích. Řeč se ale stočila i k jiným tématům, například k úrovni rozhodčích působících na domácí scéně.

Velmi rychle vyšlo najevo, že “Monster” má v tomto ohledu poměrně velké nároky. “Když jsem dělal kurz na rozhodčího u Marca Goddarda tady v Praze, tak on to říkal sám, a já s tím naprosto souhlasím, že rozhodčí, který rozhoduje v oktagonu, by za prvé měl mít zkušenosti ze zápasení, to znamená, že by mělo jít o bývalého zápasníka, měl by mít zkušenosti jako trenér a měl by znát všechna pravidla jako rozhodčí, takže by měl mít i zkušenosti s bodováním a rozhodováním, než vleze dovnitř do oktagonu. A to se u nás vůbec neděje.” U toho ale nezůstalo. Kníže následně nabídl vskutku upřímný názor na rozhodčí pískající v tuzemských organizacích. “U nás jsou rychlokvašky, přečtou si pravidla, udělají si nějaký rychlokurz a pak jsou chytří jak rádio. Myslím si, že je to velká chyba,” řekl s tím, že se jen velmi těžko hledají vhodní lidé. “Marc Goddard říkal, že jen minimální procento, možná ani ne pět procent z těch všech lidí, kteří k němu chodí dělat kurzy, může potom jít do oktagonu dělat rozhodčího. Zbytek může být akorát na bodech. Prostě nejsou schopní.” ...

CELÝ ČLÁNEK