Kdybych věděl, že prohrávám, tak bych ho zkusil ukončit. Fury popsal chyby a nastínil, co v odvetě s Usykem udělá jinak

Kdybych věděl, že prohrávám, tak bych ho zkusil ukončit. Fury popsal chyby a nastínil, co v odvetě s Usykem udělá jinak

Za chyby se platí. Tyson Fury podle svých slov v zápase s Oleksandrem Usykem doplatil na to, že byl přesvědčen o svém vedení a v závěru proto nepřitlačil na pilu.

Porážky jsou takřka nevyhnutelnou součástí kariéry každého bojovníka a o jeho charakteru vypoví asi nejvíc. Umět přijmout porážku, poučit se z ní a vrátit se zpět do boje s nově nabytou moudrostí a odhodláním, to je klíčová schopnost nejen v ringu či oktagonu ale i v životě.

Je pochopitelné, že prohra může být pro mnohé sportovce zdrcující, obzvláště když jde o důležitý zápas. To souboj Usyk vs. Fury rozhodně byl, vždyť vítěz se do historie zapsal jako absolutní šampion těžké váhy. Angličanovo zklamání znásobil jistě i fakt, že šlo o první porážku v jeho profesionální kariéře. To, že si myslel, že vyhrál, lze pochopit. Boxeři v ringu vnímají úplně jinak než bodoví rozhodčí. V devátém kole Fury navíc dostal takový výprask, že byl možná i po vyhlášení pořád ještě otřesený. Svědčí o tom i to, že po bitvě popřál Šťastný nový rok ...

CELÝ ČLÁNEK