Kung-fu mistr fauloval a pak chtěl měnit pravidla. Legendární thaiboxer Buakaw nechápal, co to má být

Kung-fu mistr fauloval a pak chtěl měnit pravidla. Legendární thaiboxer Buakaw nechápal, co to má být

Během své kariéry už absolvoval skoro 300 zápasů, něco takového ale zažil legendární Buakaw poprvé. Soupeř si začal během zápasu vymýšlet změnu pravidel a dvakrát odmítl pokračovat, pokud bude Thajec používat kolena.

Pamětníci si možná vzpomenou na moment, kdy na sebe v ringu kultovní organizace K-1 poprvé výrazně upozornil jistý Buakaw por Pramuk. Ten tehdy v roce 2004 v semifinále turnaje narazil na domácího Kohiruimakiho a Japonec udělal hned na začátku chybu, když zachytil Thajcův roundkick a držíc jeho nohu jej sám několikrát kopl. To bylo proti pravidlům a kamera v detailu zachytila Buakawovo pousmání, které jasně říkalo – za tohle tě zničím. To se následně také stalo a japonského fightera totálně zdemoloval v klinči, načež to bylo pro další turnaje zakázáno.

I když už má Buakaw svá nejlepší léta dávno za sebou, ani ve 41 letech ještě nehodlá pověsit rukavice na hřebík a na letošek si naplánoval řadu zápasů v různých disciplínách. Před třemi týdny se na domácí půdě v Bangkoku utkal s dalším Japoncem Jasuhiróem Kidem, který v roce 2020 vyřadil z turnaje K-1 Milana Paleše. Zápas ale nakonec skončil bez výsledku kvůli srážce hlavami, po níž měl Kido rozseknuté čelo ...

CELÝ ČLÁNEK