Letos chci hodně zápasit, říká Paulus před dalším turnajem Fabriq MMA. Políčeno má i na Tichotu

Letos chci hodně zápasit, říká Paulus před dalším turnajem Fabriq MMA. Políčeno má i na Tichotu

Roman Paulus bude chtít koncem února napravit porážku z prvního turnaje Fabriq MMA. Na letošní rok plánuje velké věci, na seznamu má i Jakuba Tichotu.

První turnaj organizace Fabriq MMA udělal na fanoušky bojových sportů dobrý dojem, někteří zápasníci by však na galavečer raději zapomněli. Mezi ně patří i Roman Paulus, vítěz páté série reality show Oktagon Výzva, který se chtěl posunout na cestě za titulovou šancí v Oktagonu. V kleci změřil síly s Magomedem Kadimagomedovem. A ten byť reprezentoval Belgii, už podle jména bylo jasné, že Pauluse čeká těžká dagestánská zkouška. Tu ale bohužel nezvládl. Kadimagomedov brzy zjistil, že nemá cenu ztrácet čas v postoji, vytasil tedy precizní takedowny, které Paulus horko těžko bránil. Navíc předváděl perfektní kontrolu na zemi, takže domácího borce jen tak k něčemu nepustil. Sudí tedy jednomyslně rozhodli v jeho prospěch.

Na druhém turnaji Fabriq MMA tedy bude slovenský mladík skládat reparát. “Zpět do akce se moc těším. Loňský rok jsem bohužel zakončil porážkou, hned jsem se ale vrátil do tréninku a s týmem začal pilovat určité nedostatky. Ladili jsme různé detaily, pracovali na technice a celkově myslím, že jsem za tu dobu udělal dobrý posun a zlepšil se. Teď to jen přetavit do zápasu,” přiblížil své nastavení. Síly měl původně poměřit s Pavlem Hvězdou, jenž stejně jako on zkusil štěstí v reality show Oktagon Výzva. Bojovníka z Hradce Králové ale zastavilo zranění, organizace tedy musela rychle hledat náhradu. Našla Michala Jančušku. Znojemský bojovník je aktivní od roku 2015, dosud sbíral zkušenosti v menších organizacích. Poslední zápasy absolvoval pod záštitou GCF či MMAsters, pochlubit se může slušnou bilancí 8-3. Zářez v podobě Pauluse na turnaji Fabriq MMA by pro něj byl nesmírně cenným vítězstvím, zajisté by ho posunulo k dalším atraktivním nabídkám. Co od něj Roman očekává? “Těžko říct. Něco jsme si o něm samozřejmě zjistili, ale nijak víc jsem se tím nezaobíral. Určitě bude chtít být tvrdý v postoji, na to jsem ale připravený, stejně jako na každý další aspekt boje, to je pro mě důležité.” ...

CELÝ ČLÁNEK