Mohl jsem dostat lehčího soupeře, postěžoval si Matěj Kuzník a vysvětlil, proč je důležité mít záložní plán

Mohl jsem dostat lehčího soupeře, postěžoval si Matěj Kuzník a vysvětlil, proč je důležité mít záložní plán

Za pár týdnů znovu vkročí do oktagonu, a to po roční pauze způsobené problémy s kolenem. I kvůli zdravotním komplikacím se rozhodl, že je nejvyšší čas přehodnotit svůj vztah k MMA.

Matěj Kuzník patří mezi aktivnější bojovníky, za rok většinou stihne minimálně tři zápasy. Letos ale v kleci ještě nebyl, jelikož musel bojovat hlavně s kolenem. Během rozhovoru v pořadu Bez rukavic zmínil, že vážnější problém nastal po celkem rutinní artroskopii.

“Nějak se tam srazila krev, nevím proč, asi jsem zdravotně nebyl v pořádku, a vyskočily mi teploty,” vzpomínal na těžké období. Bohužel nepomohl ani druhý zákrok, teplota ho nakonec trápila celých šest týdnů. Dle odborníků šlo o jakousi infekci, ale nevěděli, v čem přesně spočívá problém. “Ten stav nebyl tak hrozný jako ty obavy, čekal jsem, že to bude mnohem horší.” Nakonec si prožil dva těžké měsíce, pak se koleno naštěstí začalo zlepšovat.Problém se logicky podepsal na Matějově psychice, jelikož se nemohl věnovat věcem, které ho naplňují. “MMA je pro mě život. Zápasit a trénovat lidi, to je druhá věc, která mě naplňuje. A do toho se pořád nějakým způsobem překonávat,” řekl a zmínil například otužování v ledové vodě a ve všech směrech aktivní život, který najednou razantně zpomalil ...

CELÝ ČLÁNEK