Návrat legendy se blíží. Za všechno může box bez rukavic, tvrdí Vrňata

Návrat legendy se blíží. Za všechno může box bez rukavic, tvrdí Vrňata

Fanoušci bojových sportů jsou v pozoru. Do Česka totiž už v listopadu vtrhne novinka, k vidění bude první galavečer v odvětví Bare Knuckle box, tedy boxu bez rukavic. Jeho hlavní tváří bude legenda českého thajského boxu Luboš Vrňata. Ten kvůli nové disciplíně, která už v zahraničí nabírá na popularitě, nastartoval kariéru a půjde ještě jednou do boje. „Chceme lidem ukázat, že nejde o nějakou bezhlavou řežbu, ale je to sport, který má svoje pravidla i rozhodčí. Bude to stát za to,“ říká Vrňata.

Na začátku roku jste sám na sociálních sítích tak trochu bilancoval a vypadalo to, že je se zápasením konec. Co se stalo, že jste rozhodnutí změnil?
Taky jsem to tak bral, že jsem ukončil profesionální kariéru. Jenže přišel tenhle nový projekt a já jsem chtěl novou věc vyzkoušet. A taky je super, že výtěžek z mého zápasu a také z těch, co jsem domluvil, půjde na charitativní projekty. Takže pomůže dětem, které jsou postižené onkologickým onemocněním, popřípadě i dětem, které nevyrůstaly v komfortních podmínkách, byly v dětských domovech. To byla ta nejdůležitější část, čím a proč bych chtěl osobně přispět. Je to také spojené s reality show, která se jmenuje Návrat je kořenům a vysílá ji Sport 5 ...

CELÝ ČLÁNEK