Nejsem moc talentovaný, ale jsem dříč, říká Procházka před bitvou s brazilským úkazem Pereirou

Nejsem moc talentovaný, ale jsem dříč, říká Procházka před bitvou s brazilským úkazem Pereirou

Ačkoliv to vypadá, že se Jiří Procházka pro bojové sporty narodil, on sám má za to, že důležitější než talent u něj byla tvrdá dřina, která ho postupně dovedla až na vrchol.

Už tento víkend se Jiří Procházka vrátí do klece, aby se s bývalým šampionem střední váhy Alexem Pereirou utkal o titul polotěžké váhy. Jedním z narativů tohoto zápasu je to, že se oba na vrchol UFC probili extrémně rychle. Brazilec získal pás už ve svém čtvrtém zápase pod hlavičkou nejslavnější organizace, Procházka to zvládl ještě o jeden fight dříve. To je ale samozřejmě jen malá část mnohem delšího příběhu. 

V případě Pereiry je určitě možné mluvit o tom, že se s talentem pro bojové sporty narodil. Chvíli mu ale trvalo, než ho objevil. S tréninkem začal až ve 21 letech, v té době navíc holdoval alkoholu, přesto doslova kosil jednoho soupeře za druhým a ve světě kickboxu rychle vystoupal na vrchol. Tam měl trochu štěstí, že se potkal i s tehdy ne až tak známým Israelem Adesanyou. Právě dvě vítězství nad ním "Poatanovi" o pár let později zadělaly na raketový start kariéry v MMA ...

CELÝ ČLÁNEK