Hlavní obsah

Neporažený Čech v UFC poprvé padl! Po nekompromisní dělovce byl otřesen

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

První prohra. David Dvořák při svém čtvrtém vystoupení v UFC poprvé pocítil hořkost porážky, Brazilec Matheus Nicolau ho dokázal porazit na body. Trpělivý výkon z obou stran přinesl klíčový moment ve druhém kole, ve kterém byl český bijec po dělovce poslán k zemi, kde sice přečkal nápor, avšak poté již nedokázal na svůj výkon navázat.

David Dvořák (vlevo) v souboji s Matheusem Nicolauem.

Článek

Zaplněná hala v Columbusu jako první přivítala českého zápasníka, který ke kleci přikráčel rychlým tempem, během kterého dával hlasitě najevo emoce. O několik minutek se za ním vydal také Brazilec Matheus Nicolau a mohlo se jít na věc.

Kdo očekával trpělivý úvod, tak nebyl překvapen. Oba zápasníci si v prvních momentech hledali vzdálenost a na první pořádný úder se čekalo snad dvě minuty. Z ochozů se rázem začalo ozývat bučení, které mělo oba bijce popohnat k aktivnějšímu výkonu. Až v závěru prvního kola přišly první výměny, nicméně se nabízela otázka, kdo první pětiminutovku zvládl lépe.

Druhé kolo bylo mnohem atraktivnější. Dvořák hned v jeho úvodu sáhl k tvrdému kopu na nohu, který soupeř stěží ustál. V nadcházejících vteřinkách byl znovu k vidění pečlivý výkon z obou stran, ani jeden z bijců nechtěl udělat žádnou fatální chybu. Po zhruba polovině zápasu se přesto rozjely první přestřelky, během kterých inkasoval i český zápasník.

Ojediněle vážný moment přesto přišel v poslední minutě druhého kola. Nicolau levým hákem trefil českého zápasníka, který neudržel rovnováhu a spadl na zem. Brazilec následně na zemi chtěl otřeseného soka dokončit, leč mu nezbýval čas a zápas se přehoupl do posledního kola, před kterým bylo vše otevřené.

Nicolau do něj přesto vstoupil mnohem lépe. Hned od úvodních vteřinek dokázal několikrát hodně tvrdě trefit a s Dvořákem to nevypadalo moc dobře. Český bijec marně hledal recept, menší vysvobození přišlo až v závěru, kdy se přešlo znovu na zem. Zde nejprve hrozil Nicolau, který se pokoušel páčit nohu, poslední chvíle přesto ovládl rodák z Hradce Králové.

Ani to na výhru ale nestačilo. Dvořák zaznamenal první porážku v UFC, neboť prohrál na body (všichni tři sudí 29-28).

Netrvalo dlouho a Dvořák se po zápase v krátkosti vyjádřil. "Máme po zápase, bohužel to nevyšlo. Nechali jsme tam úplně všechno, dělal jsem maximum pro to, abychom vyhráli. Myslím si, že to bylo i vidět. Mrzí mě, že jsem nevyhrál, ale tak to prostě bývá," zní na Instagramu.