Ondřej Novotný vysvětlil, proč Vémola potřebuje zápas v Liberci

Ondřej Novotný vysvětlil, proč Vémola potřebuje zápas v Liberci

Oznámení dubnového zápasu Karlose Vémoly fanoušky Oktagonu překvapilo, ať už příjemně, či nepříjemně. Ondřej Novotný nyní celou situaci trochu osvětlil.

K návratu Karlose Vémoly v Liberci se vyjádřila široká veřejnost, ale i někteří bojovníci Oktagonu. Zaskočen byl třeba Samuel Krištofič. “Je to takové pozoruhodné, protože opravdu říkal, že to zranění je brutální, že nastoupí možná koncem roku. A najednou se ukáže, že bude zápasit v květnu s Kinclem, což je pro něj určitě hodně těžký a důležitý zápas, a ještě předtím si dokonce pinkne zápas v Liberci. Uvidíme, koho dostane, jestli to bude opravdu někdo na rozjezd,” prohlásil Pirát ve svém posledním vysílání a dokonce zapochyboval, že se odveta vůbec uskuteční. “Mám takové tušení, že ten zápas s Kinclem nakonec ani nebude (smích).” Podobně to ostatně vidí i samotný Patrik Kincl, který v reakci na oznámený zápas prohlásil, že se raději bude rovnou připravovat na náhradníka, kterého Oktagon připravil.

K situaci se nyní vyjádřil spolumajitel Oktagonu Ondřej Novotný v pořadu MMA letem světem, který z pozice matchmakera vše dával dohromady. V první řadě připomněl, že tomu v dubnu bude už devět měsíců od chvíle, kdy Vémola zápasil naposledy. “Patrik věděl, že Karlosova podmínka, aby ten zápas takhle rychle podstoupil, je, že chce zápasit ještě předtím, protože nezápasil devět měsíců. A pro Karlose je to samozřejmě jeden z extrémně důležitých životních zápasů.” Nutno dodat, že je Karlos v posledních letech zvyklý na vysoké zápasové tempo, potřebuje tedy něco na rozjezd, aby se v kleci opět cítil jako doma.Novotný odmítl tvrzení, že by Karlos před zápasem utíkal. “Nechce se tomu vůbec vyhýbat, myslím, že Patrik to moc dobře ví, ale hraje svoje PR, svoji notu. Úplně to respektuju. Snaží se nas**t Karla, Karel se snaží nas**t jeho, myslím, že to ani jeden nějak zvlášť netají.”S Kinclem celou situaci v dostatečném předstihu konzultoval, přičemž potvrdil, že šampion střední váhy rozhodně neskákal radostí, když se dozvěděl o “rozehřívacím” duelu svého rivala. “To je pravda. Patrik rozhodně nebyl rád, že se tohle stane, ale souhlasil s tím, že je to takhle napsané, že to tak bude.” O soupeři zatím nepadlo jediné slovo, promotér nicméně připustil, že nepůjde o životní výzvu. “Karlos si zazápasí v Liberci v zápase, který by neměl být ten nejtěžší možný na světě, ale zároveň by měl být dostatečně dobrý na to, aby prověřil jeho reálnou připravenost.” Zápasit bude ve smluvené váze do 88 kilogramů, jde tedy o jakýsi záchytný bod na cestě do střední váhy. Je samozřejmě otázkou, jak bude “Terminátor” po nemoci shazovat váhu ...

CELÝ ČLÁNEK