Silák Pudzian zná dalšího soupeře, utká se s mnohem lehčí legendou polského MMA

Silák Pudzian zná dalšího soupeře, utká se s mnohem lehčí legendou polského MMA

Pro fanoušky polského MMA přijdou letos Vánoce o něco dřív. Organizace KSW totiž oficiálně potvrdila hvězdný hlavní zápas prosincového galavačera ve slezských Gliwicích.

Polská organizace KSW pořádá tiskové konference mimo své hlavní turnaje jen opravdu výjimečně. Když tedy teď jednu takovou svolala, bylo jasné, že bude chtít oznámit něco velkého. A taky že ano! Oficiálně zde byl potvrzen dříve pouze spekulovaný hlavní zápas prosincového turnaje KSW 77, v němž se utká bezesporu největší současná hvězda této organizace Mariusz Pudzianowski s legendárním Mamedem Khalidovem.

Spekulace o konfrontaci těchto dvou velkých postav polského, potažmo evropského MMA, se objevovaly už delší dobu a poměrně výrazně rozdělovaly fanouškovskou komunitu. Jedni tehdy ještě potenciální střetnutí vítali s nadšením, zatímco druzí jej označovali za zbytečný a nerovný zápas bojovníků, které dělí dvě váhové kategorie. Khalidov totiž většinu své kariéry nastupuje ve střední váze (84 kg), zatímco obrovitý Pudzian samozřejmě bojuje výhradně v těžké váze ...

CELÝ ČLÁNEK