Sociální fobie. Patrik Kincl prozradil, co prožíval během úmorné přípravy

Sociální fobie. Patrik Kincl prozradil, co prožíval během úmorné přípravy

Patrik Kincl jde znovu do boje. Čekání na další obhajobu se tentokrát pořádně protáhlo kvůli nešťastnému zranění, není tedy divu, že se necítil zrovna nejlépe.

Už jsou to celé dva roky od chvíle, co se Patrik Kincl vrátil na domácí půdu a začal úřadovat v organizaci Oktagon MMA. Žezlo převzal po vítězství v souboji se Samuelem Krištofičem a zatím se nenašel žádný bojovník, který by ho dokázal zbavit titulu šampiona střední váhy. V sobotu jej tak čeká již třetí obhajoba, do cesty se mu postaví polský ranař Piotr Wawrzyniak.Kincl v rozhovoru pro Tipsport uvedl, že souboj vnímá jako další zkoušku. Rozhodně se nenechává ukolébat dosavadními úspěchy, snad i proto si nevystavuje získané opasky, byť jde o velmi slušnou sbírku. „Wawrzyniaka jsem si postavil na piedestal jako náročného a těžkého soupeře, pomáhá mi to i teď v závěru, kdy je to jídlo přiškrcené.” Tento mindset mu pomáhá udržet koncentraci a tempo během tréninků. „Mám to nahozené tak, že Wawrzyniak maká 24 hodin denně, takže já musím taky dřít.”

Polského tvrďáka nicméně příliš nestudoval. „Ještě pár zápasů zpátky jsem soupeře nakoukával úplně do detailu, ale zjistil jsem, že jsem pak až moc opatrný, příliš čekám na jejich věci. Wawrzyniaka mám nasledovaného, vím, v čem je dobrý, jeho styl mám zmáknutý, ale už to není tak, že bych každý den koukal na jeho zápasy a psal si poznámky.” ...

CELÝ ČLÁNEK