Turnaj sumó začal 20 let neviděnou pohromou pro ty nejlepší zápasníky

Turnaj sumó začal 20 let neviděnou pohromou pro ty nejlepší zápasníky

Nacu bašo začalo a to stylem, který málokdo čekal. San’jaku, tedy ti nejlepší zápasníci v nejvyšší divizi, ve svých duelech všichni až na jednoho pohořeli. Přepište dějiny. Opět.

Podobný „průšvih“ se stal naposledy před dvaceti lety, takže si můžeme po posledním turnaji (psali jsme o něm zde) připsat další rekord. Ostatně, co se týká minulého turnaje, jeho vítěz Takerufudži se zapsal do historie nejrychlejší cestou k vítězství a to po 110 letech. Bohužel, na nacu bašo chybí. Před dvěma měsíci dobojoval poslední zápas pod silnými analgetiky a s totálně zafixovanou nohou, aby ho pak odvezli na vozíku. Diagnóza je vyvrtnutý kotník a potrhané vazy v něm. Bohužel, kotník ještě není v pořádku a tak Takerufudži tento turnaj vynechá, spadne z pozice maegaširy 6 zpátky do divize džurjó a bude se muset znovu probojovat mezi nejlepší. Svět sumó je občas krutý.

Na seznamu zraněných jej doplnil i smolař Asanojama. Bývalý ózeki vyšplhal po disciplinárním trestu konečně do řad san’jaku jako komusubi… a následně se opět zranil a pro celý turnaj bude chybět. V divizi makuuči se sice udrží, ale do san’jaku se bude muset znovu vydrápat ...

CELÝ ČLÁNEK