Usman Nurmagomedov, šampion organizace BELLATOR MMA, byl pozitivně testován na zakázané látky

Usman Nurmagomedov, šampion organizace BELLATOR MMA, byl pozitivně testován na zakázané látky

Šampion organizace BELLATOR MMA v lehké váze Usman Nurmagomedov měl pozitivní test na přítomnost zakázaných látek. Sám bojovník se k této záležitosti promptně vyjádřil.

Usman Nurmagomedov je šampionem organizace BELLATOR MMA v lehké váze. Ve svém posledním zápase zvítězil nad Brentem Primusem na akci BELLATOR 300. Vítězství však bude změněno na “NO CONTEST” kvůli výsledku antidopingového testu po zápase. Kalifornská atletická komise našla v Nurmagomedovově organismu zakázanou látkou, jejíž přesné složení nebylo oznámeno. Sám šampion se k této záležitosti vyjádřil na svém profilu na Instagramu.

“Rád bych se vyjádřil k nedávné zprávě o mém suspendování. Výsledky testu prokázaly zakázanou látku, která se do mého těla dostala prostřednictvím léků předepsaných lékařem. Léčil jsem se několik měsíců před zápasem, ale bohužel jsem o tom komisi neinformoval. Rád bych zde potvrdil, že sportovní komise v Kalifornii provedla šetření, při kterém jsem jí poskytl dokumenty, lékařské poznámky, lékařská potvrzení, na základě kterých byla moje diskvalifikace snížena na šest měsíců.” ...

CELÝ ČLÁNEK