Velký jokozuna Terunofudži se vrací. Chce vyhrát turnaj a usadit vyzyvatele tam, kam patří

Velký jokozuna Terunofudži se vrací. Chce vyhrát turnaj a usadit vyzyvatele tam, kam patří

Lednový turnaj v sumó je tady a rozjíždí se v plné parádě. Po řadě zranění se vrací jediný současný jokozuna a chce překazit plány mladých, dravých zápasníků na zisk císařského poháru.

Už v neděli začíná Hacu bašó, první letošní turnaj v sumó a všichni jeho fanoušci se mají nač těšit. Po roce vyplněném zraněními se vrací Terunofudži, jokozuna, u kterého se jen čeká, kdy oznámí odchod do zápasnického důchodu, a to navzdory faktu, že je mu teprve 32 let. Jeho kariéra je ale protkaná těžkými zraněními a poslední turnaj, který dokončil, bylo Nacu bašó v roce 2023. Součet zranění a zdravotních problémů, se kterými se v posledních měsících potýkal je rozsáhlý. Vyhřezlé plotýnky, diabetes, obroušení několika obratlů, poranění obou kolen a zlomená kyčelní kost.

Aktuálně je ale podle všeho ne zdravý, ale ve stavu, kdy může zápasit. Úspěšně prošel ostrými tréninky a zdá se, že by mohl alespoň část dvoutýdenního turnaje absolvovat. Důvod je jasný. Před ukončením kariéry se chce rozloučit několika vítěznými turnaji a zároveň chce usadit nové uchazeče o post jokozuny, kam patřil nejprve Takakeišó a nyní aktuálně Kirišima. Uvidíme, zda Terunofudži vydrží do konce turnaje. Pokud ano, je jasným kandidátem na celkové vítězství, protože jde o brilantního zápasníka, který, když mu neselhává zdraví, v turnajích naprosto dominuje ...

CELÝ ČLÁNEK