Vémola má s Oktagonem speciální smlouvu, odměna za zápas je pouze bonus. Proč rád utrácí?

Vémola má s Oktagonem speciální smlouvu, odměna za zápas je pouze bonus. Proč rád utrácí?

Je stále běžnou praxí, že MMA bojovníci dostávají pouze odměnu za konkrétní zápas, tím se liší od dalších sportovců, kteří pobírají pravidelný plat. Neplatí to ale pro všechny. Výjimkou je Karlos Vémola, který si s Oktagonem vyjednal pravidelné výplaty.

“Já jsem tady začal posouvat hranice, taky mě plno lidí nenávidí. Ale oni si neuvědomují, že hranice posouvám nejen sobě, ale i jim, všem ostatním klukům,” řekl Vémola v pořadu Ukaž káru. Při této příležitosti zavzpomínal na časy, kdy začínal zápasit v Čechách (rok 2013). Přímo zmínil Jiřího Procházku, který tou dobou údajně zápasil o titul organizace GCF za 25 tisíc korun. A to byl podle Karlose nejlépe placený bojovník, ostatní byli ochotni nastoupit i za odměnu v řádech tisíců korun.

Vémola nicméně pomýšlel na mnohem vyšší peníze, řekl si o 250 tisíc korun. “Už tam jsme to z desetitisíců zvýšili na statisíce, protože během pár let se tady vypracoval Jirka Procházka, Makhmud Muradov a všichni ostatní, kteří si také zasloužili takové peníze.” ...