Vémola vysvětlil, proč Kinclovi příprava s Jokerem z UFC nijak nepomůže

Vémola vysvětlil, proč Kinclovi příprava s Jokerem z UFC nijak nepomůže

Karlos Vémola se po delší odmlce znovu přihlásil o slovo, aby zhodnotil dosavadní přípravu na prosincovou bitvu s Patrikem Kinclem, kterého vnímá jako poslední překážku před historickými zápasy.

Karlos Vémola v rámci rozhovoru pro Fightlive.cz na úvod krátce zhodnotil váhu, která je podle něj v normě. Do zápasů ostatně stále zbývá několik týdnů, čas na shazování tedy je. V tréninku se samozřejmě nijak nešetří. “Byl jsem v Polsku, teď jsem se vrátil. Je tady Mach, který mi skvěle pomáhá s přípravou, za což mu musím poděkovat. On má ještě rozjetou fýzu ze zápasu,” řekl, přičemž Muradova pochválil za poslední duel v UFC, byť nakonec na body prohrál. “Je rozjetý, během sparringů mě opravdu trápí. Já věřím, že těžko na cvičišti, lehko na bojišti, takže si s ním opravdu procházím peklem.” I na straně Patrika Kincla bychom našli kvalitní sparring partnery. Šampion střední váhy Oktagonu se chlubí třeba tréninky s UFC fighterem Jackem Hermanssonem, jenž Vémolovi před sedmi lety zlomil ruku. “Je jasné, že bude utíkat k někomu, kdo mě porazil. To samozřejmě bude plus v jeho přípravě, protože nehledě na to, že mě porazil, tak je Jack Hermansson zápasník světového kalibru. Ale těch já kolem sebe mám také hodně, ať už v Polsku nebo teď, když trénuju s Machem Muradovem. Měl jsem tady i kluky z Londýna, kteří jsou Kinclovi typově hodně podobní.” V této souvislosti dodal, že ho “Joker” sice porazil, ale stylem boje se od Vémoly výrazně liší. “Možná ho to psychicky nakopne, ale ten frajer je typově úplně jiný než já, bude to úplně jiný zápas.”

Odvetu s Kinclem vnímá jako nový zápas, je ale přesvědčen, že se v lecčem bude podobat prvnímu střetu. Je dobře známo, že si Vémola s oblibou stanovuje obrovské výzvy, jednu takovou si vymyslel i pro svůj návrat do střední váhy. “Pokud sám sobě chci dokázat, že jsem se zlepšil a že jsem se někam posunul, tak ho musím ukončit. To se mi v tom prvním zápase nepovedlo, tak jsem si to pro sebe dal jako osobní cíl.” Na tréninku proto nacvičuje specifické manévry, aby se mu podařilo Kincla dostat do kritické situace a zápas ukončit. “Na rozdíl od jiných zápasníků nemá srdce, myslím si, že se to bude lámat o to, kdo to chce víc ...

CELÝ ČLÁNEK