Zápas, který rozdělí Slovensko. Ryšavý si chce vynahradit debakl s Keitou, Fodor ale chystá další knockou

Zápas, který rozdělí Slovensko. Ryšavý si chce vynahradit debakl s Keitou, Fodor ale chystá další knockou

Karol Ryšavý vs. František Fodor, Spartakus vs. OFA. houževnatý rváč vs. technicky vyspělý bojovník, zkrátka souboj dvou různých světů. Na turnaj Oktagon Prime 5 si promotéři přichystali vskutku atraktivní duel, který slovenské fanoušky na chvíli rozdělí.

Oba bojovníci už v Oktagonu něco zažili, shodou okolností si také oba prošli reality show Oktagon Výzva. Karol Ryšavý ji dokonce dokázal vyhrát. Je ovšem přesvědčen, že se může stát i šampionem lehké váhy, na čemž nyní usilovně pracuje. Sice dokázal porazit těžké soupeře, pak ale vždy klopýtnul, naposledy mu červené políčko zařídil čerstvý prozatimní šampion Losene Keita. V rozhovoru pro Oktagon prozradil, že ho rychlá porážka hodně mrzela. “Keita mě přebil tak, že jsem se k ničemu nedostal, to mě nejvíc sebralo.” Ačkoliv absolvoval poctivou přípravu, na bleskově rychlého a tvrdého Keitu nebyl schopen zareagovat.

Porážku sice přijal s nadhledem, ve skutečnosti ale hodně zacloumala s jeho psychikou. Rozhodl se tedy, že si spraví chuť s dalším soupeřem, u Ondřeje Novotného si vyprosil nový zápas, aby si mohl zaměřit čerstvý cíl. Na Fodora se připravoval spolu s Romanem Paulusem, jenž se v sobotu taktéž představí. V tělocvičně je trápil Lajoš Klein. “Každý trénink byl zápas. Lajoš je prostě jiná dimenze,” řekl a poslední dva měsíce popsal jako čistý teror. Psychickou podporu mu poskytuje samotný šéf SFG. “Můj mentální kouč je Attila. Nastaví mě, stačí si s ním promluvit 20 minut před zápasem.” Pro Karola je velmi důležité, aby ho Attila podporoval z rohu, pak se cítí mnohem jistější.A jakou chystá taktiku? Uznal, že Matouš Kohout ukázal, jak se dá Fodor porazit. “Je to jedna z možností, že do něj budeš tlačit a on začne odcházet fyzicky, ale každý zápas je jiný,” řekl a dodal, že jeden jediný úder může změnit vývoj celého duelu. “Možná mu i svědčí, když do něj tlačíš. On si poskakuje na těch nohách, sedí mu to. Uvidíme, jak budeme trefovat, tam se to bude lámat. Uvidíme, kdo bude mít šikovnější ruce, já si myslím, že mám velmi dobré ruce, i když se to v posledním zápase moc neukázalo (smích).”Karol navíc přesně v sobotu slaví narozeniny, výhra je samozřejmě to nejlepší, co si může přát. František Fodor ale chystá trochu jiný dárek - drtivý knockout. “Nesoustředím se na body, já ty lidi ukončuji, ideálně knockoutem,” upozornil a prozradil, že Ryšavého vnímá jako méně zkušeného bojovníka, a to z hlediska přípravy i bojových dovedností ...