Zápas nemá vítěze, reaguje Ryšavý na bitvu s Lengálem a navrhuje odvetu

Zápas nemá vítěze, reaguje Ryšavý na bitvu s Lengálem a navrhuje odvetu

Karol Ryšavý vysvětlil, proč Vladimíra Lengála nepovažuje za vítěze vzájemného zápasu. Odvetu by chtěl pod záštitou Fabriq MMA, v Oktagonu už má jiné plány.

O největší překvapení prvního turnaje organizace Fabriq MMA se postaral Vladimír Lengál. Znojemský ranař v hlavním zápase nečekaně sestřelil Karola Ryšavého, který šel do boje jako výrazný favorit. “Bomby” v rozhovoru se Samuelem Krištofičem naznačil, že měl zápas možná raději vynechat. “Bylo tam strašně moc znamení, abych to nebral,” zmínil a poukázal na skutečnost, že se jeho soupeř hned několikrát změnil. Původně si ostatně brousil zuby na Mateusze Legierskiho. Turnaj se ale konal v Trnavě, kde se chtěl blýsknout před rodinou a svými fanoušky, nechtělo se mu tedy vycouvat. Jako trojka lehké váhy Oktagonu šel do zápasu s velkým respektem, jelikož Lengála předchází pověst špičkového postojáře. Ostych z něj ale prakticky okamžitě spadl. “Jak jsme začali, tak jsem cítil, že jsem tvrdý, přesný, že to v tom postoji opravdu jde a není se čeho bát. A o zemi se ani nemusíme bavit.” Nutno podotknout, že úvodem zápasu skutečně působil jistějším dojmem. Brzy vycítil, že soupeř začíná polevovat, takže chtěl víc zatlačit a převzít otěže. Pak ale Lengál sáhnul pro pekelný loket z otočky, kterým mu přerazil spodní čelist. S tím vítěz druhé série reality show Oktagon Výzva pochopitelně nemohl počítat. Během rozhovoru zdůraznil, že krom zlomené čelisti byl v pořádku. “Ani mě nenahulil. Já bych se přiznal, nepotřebuju ze sebe dělat hrdinu. Opravdu jsem fungoval.” S takto závažným zraněním se však logicky bojuje těžko. “Nemohl jsem skousnout chránič, rozcházela se mi tvář.” V tu chvíli se mu hlavou prohnalo několik myšlenek, jedna z nich vzbudila obavy z dalších úderů, které by mohly nadělat ještě více škody a možná i ukončit kariéru. “Potom jsem zkusil ještě tu gilotinu, ale jak jsem do něj zatlačil hlavu, tak se mi zase rozjela tvář, bolelo to.” Nezbývalo tedy nic jiného než zápas ukončit, Lengál mohl začít slavit cenné vítězství.

Ryšavý nicméně naznačil, že má o výsledku trochu jinou představu. “Mám to v hlavě tak, že zápas neměl vítěze,” řekl s odkazem na zranění, které označil jako důvod ukončení zápasu. “Nikdo nikoho neukončil, neuškrtil, nikdo neodklepal, nebyl tam knockout ani nic podobného,” vysvětlil. “Cítil jsem se lepší. Vím, že jsem určitě lepší MMA zápasník. Byl to jeden úder, přišlo zranění. Kdyby mi nezlomil čelist, tak si troufnu říct, že bych ho ukončil. Ale to už se nedozvíme.” ...

CELÝ ČLÁNEK