92 a půl hodin boje a skoro dvě miliardy na vstupenkách! Uplynulý rok UFC v číslech

92 a půl hodin boje a skoro dvě miliardy na vstupenkách! Uplynulý rok UFC v číslech

Rok 2022 je za námi a největší světová MMA organizace jej může považovat za hodně úspěšný. Víkend co víkend nám přinášela skvělé turnaje plné zajímavých zápasů a v číslech to působí opravdu velkolepě.

UFC loni uspořádalo celkem 42 turnajů. Rovná polovina se jich odehrála v APEX centru (vlastní aréna UFC), které nabízí velmi komorní atmosféru, protože se na něj dostane jen omezený počet diváků. Jinak se ale organizace po pandemii koronaviru vrátila do světa, se svým ansáblem navštívila celkem 16 měst v 5 zemích na 3 kontinentech. V rámci Evropy se po dlouhé pauze dočkal Londýn a premiérově také Paříž.

Nejvyšší návštěvnost mělo UFC 281: Adesanya vs. Pereira, které v ikonické Madison Square Garden v New Yorku sledovalo 20 845 diváků. Poslední letošní velká událost – UFC 282 pak znamenala 29. vyprodání haly v řadě (nepočítány malé turnaje v APEX centru). Celková návštěvnost pak podle serveru MMAjunkie byla 356 011 diváků, kteří organizaci jen na vstupenkách přinesly 84 437 809 amerických dolarů, tedy takřka dvě miliardy korun ...

CELÝ ČLÁNEK