“Co to mele za blbosti?” reaguje Procházka na Blachowicze, který ho obvinil z porušení samurajského kodexu

“Co to mele za blbosti?” reaguje Procházka na Blachowicze, který ho obvinil z porušení samurajského kodexu

Český UFC šampion prozradil, jak je na tom zraněná ruka, jak vnímá váhové kategorie a z čeho bude čerpat motivaci do dalších zápasů.

Jiří Procházka stále ještě chodí s památkou na Glovera Teixeiru, v souboji si totiž hned v prvním kole poranil kloub na levé ruce. I nadále nosí dlahu, aby ruku nechal pořádně odpočinout a zahojit. “Držím to v minimálním pohybu, ať se to doléčí na 200 %. Pak zase můžu začít naplno,” vysvětlil v rozhovoru pro Startitup. Na zranění samozřejmě musí brát ohled i během tréninku, momentálně se věnuje spíše kompenzačním cvikům, aby tělo správně vybalancoval. Sám si nedovede představit, že by cvičení na delší dobu úplně vyřadil. “Je to životní styl, který je spojený s jídlem, pitím, dýcháním, každodenní činností,” řekl s tím, že se člověk při tréninku může konkrétnímu zranění jednoduše přizpůsobit. Šampion si pozvolnou rehabilitaci může dovolit. Termín první obhajoby ještě ani nebyl oznámen, byť už si dávno vybral soupeře. Procházka by si přál odvetu s Gloverem, jelikož není spokojen s vlastním výkonem, který s Brazilcem předvedl. “V nejdůležitějším zápase kariéry jsem ukázal skoro nejhorší výkon,” trvá na svém. “A to mě nenechává klidným.” Právě zápas s Gloverem má pro něj momentálně největší význam.

O zápas s Procházkou se však hlásí celá řada dalších špičkových bojovníků, například Jan Blachowicz. A ten nebyl zrovna dvakrát nadšený, když si Jiří řekl o Teixeiru. Dokonce mu vzkázal, že rozhodnutím porušuje kodex samuraje. Podle Procházky ale nic takového neexistuje. “Co to mele za blbosti?” nechal se slyšet a vysvětlil, že pro něj odveta zkrátka a jednoduše představuje největší možnou výzvu ...

CELÝ ČLÁNEK