Deontay Wilder: Dokázal jsem věci, co jiní nedokázali. Bezpochyby patřím do Síně slávy

Deontay Wilder: Dokázal jsem věci, co jiní nedokázali. Bezpochyby patřím do Síně slávy

Deontay Wilder se prohlásil za jednoho z historicky nejlepších boxerů všech. Pochybujete? Zde jsou důkazy.

Alabamský boxer se připravuje na svůj říjnový návrat, kterým se pokusí oklepat ze svých dvou po sobě jdoucích porážek, jež mu uštědřil Tyson Fury. Tento urostlý bojovník si na Wilderovi smlsnul a v obou případech mu dal ochutnat vlastní medicínu. Ty porážky tak moc bolely, že se dříve obávaný Bronzový Bombardér málem odebral do důchodu.

Touha k návratu a podpora fanoušků byly ovšem natolik silné, aby se v Deontayovi probudila nová motivace. A když opět nastoupil do přípravného kempu a znovu ucítil tu atmosféru, došel k závěru, že se nakonec nemá za co stydět. „Jedna prohra mou kariéru přeci nemůže definovat! Všichni velcí boxeři někdy prohráli a já mezi ně patřím. Jsem přeci jedním z nejlepších boxerů všech dob!“ uvědomil si.

„Dokázal jsem takové věci, které mnozí nikdy nedokáží. Jsem procentuálně nejúspěšnější knokautér v celé historii boxu. Pět let jsem vládl té nejprestižnější federaci – WBC. Žádný vyzývatel se ke mně ani nepřiblížil. Už teď jsem přesvědčený, že než ukončím kariéru, tak budu uveden do Síně slávy. O tom není žádných pochyb,“ pronesl Wilder pro boxingscene.com ...

CELÝ ČLÁNEK