Je to má poslední šance a možná i poslední zápas, hlásí Poirier před titulovou bitvou s Makhachevem

Je to má poslední šance a možná i poslední zápas, hlásí Poirier před titulovou bitvou s Makhachevem

Nikdy nebyl právoplatným šampionem UFC, jeho jméno je přesto nesmazatelně zapsané do historie MMA. Teď bude mít Dustin Poirier další pokus získat titul, sám ale moc dobře ví, že nejspíš naposled.

Bojové sporty mu zachránily život. Zní to jako klišé, ale Dustin Poirier je zářným příkladem, že MMA dává šanci i jedincům, kteří by jinak nejspíš špatně dopadli. Američan byl rváč od dětství a dokonce kvůli tomu ani nedokončil střední školu a putoval do pasťáku. Naštěstí ho ale napadlo zajít na trénink a v 18 začal zápasit. O dva roky později započal profesionální kariéru a během pouhých 13 měsíců ukončil 7 soupeřů v řadě, takže si vysloužil angažmá v tehdy prestižní WEC, kterou nedlouho poté pohltilo UFC.

Tam se Poirier rychle etabloval jako jeden z divácky nejvděčnějších bojovníků. Po sérii několika vítězství v řadě ale vždy přišla porážka, a tak se k titulovému zápasu prokousával pořádně dlouho. První šanci dostal až v roce 2019, když se nejprve zmocnil prozatímního pásu, ve sjednocující bitvě s tehdejším šampionem Khabibem Nurmagomedovovem ale narazil. A nevyšel mu ani druhý pokus, když se po dvou výhrách nad McGregorem postavil Charlesu Oliveirovi a opět se mu stalo osudné škrcení rear-naked choke ...

CELÝ ČLÁNEK