Máme hezčí turnaje než v UFC, pochválil se Novotný. V čem tkví kouzlo Oktagonu?

Máme hezčí turnaje než v UFC, pochválil se Novotný. V čem tkví kouzlo Oktagonu?

Kdepak nějaké UFC. Na skromné poměry Oktagonu se údajně nechytá nikdo, bije se do prsou hrdý promotér Ondřej Novotný po mnoha letech tvrdé práce.

Obecně na veřejnosti převládá názor, že nejlepší MMA bojovníky pod svými křídly má UFC, které je jako jediné také nejvíce na očích. Pokud ovšem přimhouříme oči a budeme se soustředit na turnaje jako takové, musíme údajně uznat, že nejlepší galavečery pořád skromná česká asociace pod vedením Ondřeje Novotného a Pavola Nerudy.

„Já a Paľo nejsme na rozdíl od skoro všech organizací na světě staří bojovníci. Jsme vlastně spíše takoví umělci. Paľo je odkojen fotografií, já zase televizí a filmovým světem. Proto naše turnaje vidíme televizně, filmově a příběhově,“ vysvětloval Novotný, jak čerpá nápady k vizuální stránce svých galavečerů.

„Samotný zápas je třešnička na dortu a ten dort vám postupně servírujeme, vy se do něho zamilujete. Turnaji prostě dáme takovou nadstavbu, obal, příběh, show, zajímavost, aby se toho lidé co nejvíce chytli, aby je to bavilo,“ líčí vrchní šéf Oktagonu ...

CELÝ ČLÁNEK