Papírově to bude můj nejtěžší soupeř, říká Buday před střetem s neporaženým gigantem z Dagestánu

Papírově to bude můj nejtěžší soupeř, říká Buday před střetem s neporaženým gigantem z Dagestánu

Martin Buday o víkendu přivítá v oktagonu UFC nováčka Shamila Gazieva, který je zvyklý vyhrávat v prvním kole. "Bude to dost akční zápas," předvídá slovenský těžkotonážník.

Když mu před pár lety váha ukázala přes 160 kilo, rozhodl se, že je na čase s tím něco dělat a vyzkoušel bojové sporty. Zprvu ho nejvíc chytlo brazilské jiu-jitsu, v němž brzy začal získávat medaile. Později ale Martin Buday přesedlal na MMA a rychle sbíral úspěchy i tam. V roce 2021 se stal šampionem Oktagonu a zamířil zkusit štěstí za velkou louži. Přijímací pohovor do UFC zvládl na jedničku s hvězdičkou a chválou na něj nešetřil ani šéf Dana White.

A i když "Badysovi" mnozí nedávali mezi elitou moc šancí, už to tam má 4:0 a po posledním vítězství v srpnu dokonce na nějakou dobu poskočil na 15. příčku žebříčku. Přesto nebylo snadné s UFC vyjednat lepší podmínky a ve vzduchu visel i návrat na domácí scénu. Nakonec to ale klaplo a slovenského těžkotonážníka čeká o víkendu další zápas, v nejslavnějším oktagonu přivítá nováčka Shamila Gazieva, který mezi profesionály zatím nepoznal porážku ...

CELÝ ČLÁNEK