Pásu šampiona se nevzdám! Jones se opřel do držitele prozatimního titulu Aspinalla

Pásu šampiona se nevzdám! Jones se opřel do držitele prozatimního titulu Aspinalla

Angličan Tom Aspinall sice stal šampionem těžké váhy UFC, jenže jenom dočasně, a není se tak čemu divit, že volá po tom, aby se zraněný "pravý" šampion Jon Jones titulu vzdal. Tomu se to ale vůbec nelíbí.

Těžká váha UFC je teď ve složité situaci. Šampion Jon Jones se totiž v přípravě na souboj se Stipem Miocicem zranil a vedení se rozhodlo dát do hry prozatimní titul. Ten po rychlé výhře na KO získal Tom Aspinall. To by samo o sobě nebylo nic neobvyklého, jenže šéf UFC Dana White se nechal slyšet, že jakmile se bude Jon Jones uzdraví a bude schopen návratu, bude "pravý" titul bránit proti původně plánovanému Miocicovi, což dává smysl maximálně z finančního hlediska, jelikož je možné, že minimálně na americkém trhu tento duel vygeneruje vyšší zisky.

Aspinallovi se to ale samozřejmě nelíbí. "Upřímně, myslím si, že by měl být Jon zbaven titulu, protože kdokoliv jiný je, když se takhle zraní. Nechápu, proč ho pořád má, nerozumím tomu. Já bych teď měl být opravdovým šampionem," vyjádřil se v podcastu Believe You Me. "Je těžké to říct a neznít neslušně, ale kdo teď ještě volá po zápase Jonese a Stipeho? Proč máme dostat tenhle souboj o odkaz, proč mají žít podle vlastních pravidel? Co je to vlastně zápas o odkaz? Poslední zápas kariéry o titul? Já chci bojovat s Miocicem, a pak s Jonesem. Podle mě je všechno ostatní blbost. Přestaňte teď na vrcholu chránit svého kluka Jona Jonese. Jestli je zraněný, tak ať uhne z cesty a já budu bojovat se Stipem." ...

CELÝ ČLÁNEK