Patrik Kincl zkritizoval finanční podmínky v UFC a doporučil výhodnější alternativu

Patrik Kincl zkritizoval finanční podmínky v UFC a doporučil výhodnější alternativu

Začátečníci v UFC si podle Patrika Kincla sotva vydělají dostatek peněz, aby pokryli vysoké náklady během přípravy. Domácím bojovníkům se podle něj vyplatí zkusit štěstí v jiné organizaci.

K tématu se vyjádřil během rozhovoru v pořadu Institutu moderní výživy. Finanční podmínky v UFC jsou dle jeho názoru na hraně. “Začátečnické smlouvy jsou teď myslím 12 tisíc dolarů za nástup plus 12 tisíc za výhru. Samozřejmě mínus americké daně.” Tato částka je podle Kincla naprosté minimum, které pokryje nezbytné náklady. “Letíš do Států, chceš tam mít celý svůj tým, takže pak z vlastní kapsy platíš letenky dvěma dalším trenérům. Když tam chceš být dřív, platíš ubytování.”

Bojovníci nakonec sotva zaplatí náklady, z úvodního kontraktu nikdo nezbohatne. “Z té první smlouvy jseš bez partnerů na nule, ne-li v mínusu. S přípravou stoprocentně v mínusu, 12 tisíc dolarů je prostě nic, i těch 24 tisíc, když se podaří vyhrát, je pro ty zápasníky ve finále nula.” Připomněl, že mnohem lépe jsou na tom bojovníci, kteří si již mimo UFC dokázali vybudovat nějakou pozici, například Jiří Procházka, jenž před přesunem zářil v japonské organizaci RIZIN. Příjemný je také bonus za výkon večera ve výši 50 tisíc dolarů. Jako manažer Davida Dvořáka prozradil, na kolik si nyní přijde český zástupce v muší váze ...

CELÝ ČLÁNEK