Přestřelka v postoji nebude? Gaethje naznačil, že zápas s Fizievem může probíhat jinak, než se očekává

Přestřelka v postoji nebude? Gaethje naznačil, že zápas s Fizievem může probíhat jinak, než se očekává

Na startovce sobotního turnaje organizace UFC v Londýně figuruje celá řada zajímavých jmen. Obrovský potenciál nese zejména hlavní předzápas, do něhož nastoupí Justin Gaethje (23-4) a Rafael Fiziev (12-1).

Minulý rok v květnu měl Justin Gaethje možnost dojít si pro titul v lehké váze, Charles Oliveira nicméně velmi rychle utáhl smyčku kolem jeho krku a hned v prvním kole ho uškrtil. Gaethje si následně nechal operovat nos, který si zlomil před 13 lety na tréninku, a nyní se vydává zpět na válečnou stezku, jejímž cílem je další titulová šance.

První krok ovšem bude nesmírně těžký. Rozjetý Fiziev ve své MMA kariéře klopýtl pouze jednou, a to během svého debutu v UFC. Od té doby si připsal šest vítězství. Gaethje si dobře uvědomuje, že bude muset čelit elitnímu postojáři. “Je nejlepší z nejlepších,” nechal se slyšet během rozhovoru s novináři během mediálního dne. Vidí ale příležitosti k prosazení vlastní hry. “V určitých situacích mohu udělata větší škody. Myslím, že umím lépe kontrolovat vzdálenost. V sobotu budu muset být perfektní.”Jedno je naprosto jasné – Fiziev je při chuti. V žebříčku se pohybuje na šesté příčce, zatímco Gaethje brání třetí místo. Pokud by zvítězil, rázem by se ocitl v debatách o dalších titulových vyzyvatelích. A v sobotu bude chtít dokázat, že se s ním opravdu musí počítat. “Očekávám, že se přede mě postaví ten nejlepší Gaethje,” prozradil novinářům. “Chci, aby byl v nejlepší možné formě, chci s ním předvést tvrdou bitvu. Chci krev.” Z jeho odpovědí vyplývá, že si na Američana opravdu hodně věří. “Jdu si pro jeho srdce,” prohlásil také s nadsázkou.“Podobné věci jsem také říkal, není to tak dlouho,” reagoval Gaethje. “The Highlight” přiznal, že mu Fiziev připomíná jeho samotného pár let nazpět. “Je plný sebevědomí, což je skvělá věc, je mladý, hladový… Je to nebezpečná kombinace.” ...

CELÝ ČLÁNEK