UFC přišlo o šampiona těžké váhy, Francis Ngannou zkusí štěstí jinde

UFC přišlo o šampiona těžké váhy, Francis Ngannou zkusí štěstí jinde

To, o čem se už delší dobu spekulovalo, je tady. Do včerejška úřadující šampion těžké váhy Francis Ngannou se s UFC nedohodl na nové smlouvě a z nejslavnější MMA organizace odchází.

Noc ze soboty na neděli byla nabitá bombastickými oznámeními z UFC, potvrzení odvety Edwardse s Usmanem, domluvení zápasu Geathjeho s Fizievem, odhalení hlavní atrakce březnového UFC 285 v podobě bitvy Jona Jonese s Cirylem Ganem a hlavně s tím související osud dosavadního šampiona těžké váhy, Francise Ngannoua. Jones s Ganem se totiž v březnu neutkají o prozatímní ale o regulérní titul, a tak bylo hned zřejmé, že organizace se službami Kamerunce už dále nepočítá.

„Pracovali jsme na obnovení smlouvy s Francisem přes dva roky a dostali jsme se do bodu, kdy měl bojovat s Jonem Jonesem, o kterém si mnozí včetně mě myslí, že je nejlepší bojovník všech dob, o titul v těžké váze. A Jon Jones byl připravený a ochotný bojovat s kýmkoliv. Francisovi jsme nabídli smlouvu, která by z něho udělala nejlépe placenou těžkou váhu v historii UFC, dostal by více než Lesnar. A on to nepřijmul,“ potvrdil tuto informaci na tiskové konferenci po uplynulém turnaji sám šéf UFC Dana White ...

CELÝ ČLÁNEK