Zemřel pionýr MMA Art Jimmerson, účastník prvního turnaje UFC, který bojoval s jednou boxerskou rukavicí

Zemřel pionýr MMA Art Jimmerson, účastník prvního turnaje UFC, který bojoval s jednou boxerskou rukavicí

V oktagonu absolvoval jediný zápas, který trval jen něco málo přes dvě minuty, přesto se navždy zapsal do historie bojových sportů. 

Včera večer přišla z USA smutná zpráva, ve věku 60 let zemřel Art Jimmerson (příčina úmrtí nebyla specifikována), jeden z odvážlivců, kteří se v roce 1993 zúčastnili prvního turnaje UFC. Tehdy se ještě bojovalo takřka bez pravidel, bojovníci se rekrutovali z různých bojových stylů a unikátní akce měla zodpovědět pradávnou otázku, které bojové umění je nejúčinnější.

Jimmerson v turnaji zastupoval box a utkvěl v paměti fanoušků především díky tomu, že nastoupil jen s jednou rukavicí. Existuje několik verzí, proč to udělal. Jedna tvrdí, že si myslel, že s přehledem zvítězí jen předním direktem, jako pravděpodobnější se jeví ale historka známého rozhodčího Johna McCarthyho. Ten měl totiž údajně v zákulisí kovanému boxerovi ukázat nějaké chvaty z jiu-jitsu, čímž mu trochu otevřel oči, co mu v oktagonu hrozí. Jimmerson si pak prý raději jednu rukavici nevzal kvůli obraně a zároveň ze strachu, aby sudí nepřehlédl, kdyby musel odklepat ...

CELÝ ČLÁNEK