David Dvořák prozradil, čím ho fascinují bare knuckle zápasy. Box bez rukavic by si chtěl sám vyzkoušet

David Dvořák prozradil, čím ho fascinují bare knuckle zápasy. Box bez rukavic by si chtěl sám vyzkoušet

Český zástupce v UFC naznačil, že se pomalu vrací do plné přípravy, do konce roku by chtěl stihnout další zápas. Krom MMA ho ale lákají i jiné disciplíny, například box bez rukavic.

Bare knuckle zápasy v posledních letech nabírají na popularitě, zájem ze strany fanoušků bojových sportů neustále roste. Nadchl se pro ně i David Dvořák, který nyní Českou republiku reprezentuje v UFC. “Těch bare knuckle organizací je strašně moc, ale za mě je jenom jeden původní bare knuckle… A ten se mi líbí. Líbí se mi ta show okolo, líbí se mi lidi, jak mají postavené divize, co je tam za zápasníky,” řekl v poslední epizodě pořadu Fight Cast. Dvořák přiznal, že se poslední dobou mnohem častější dívá právě na bare knuckle, tvrdým přestřelkám, které často končí knockoutem, dává přednost i před MMA. “Podle mě jsem teď nakoukal víc zápasů v bare knuckle než v MMA, protože mi to něčím imponovalo. Ale když se kdykoliv podívám na jakoukoliv jinou organizaci, tak s tím neztratím ani 30 vteřin, protože mě to ničím neoslovuje, byť je to třeba hodně podobné, a vůbec se mi to ani nelíbí,” řekl a dodal, že v takových organizacích by nikdy nezápasil, leda by dostal opravdu zajímavou nabídku.

Souboje mu něčím připomínají starou dobu. “Takové ty staré zápasy, které byly na konci 19. století v Anglii,” vysvětlil a zmínil zápasníky s natočenými kníry. Zkrátka závan historie. Box bez rukavic se však už z principu pojí s jistou kontroverzí. Například v srpnu minulého roku byl na akci pod praporem asi nejznámější organizace Bare Knuckle Fighting Championship knockoutován Justin Thornton. Po pádu na zem si poranil poranil páteř, podle všeho ochrnul od hlavy dolů. V nemocnici pak po několika týdnech následkům zranění podlehl. Krom hlavy jsou ale ohroženy ...

CELÝ ČLÁNEK